To Gillian on Her 37th Birthday - Petrecere pentru Gillian (1996) - Dragoste <!--if(Genuri Filme)-->- Genuri Filme<!--endif--> - Toate categoriile -
 
Principală » Fişiere » Genuri Filme » Dragoste [ Home ]

To Gillian on Her 37th Birthday - Petrecere pentru Gillian (1996) DVD Rip - .avi


Genuri: Fantezie / Dragoste / Drama

Format: DVD Rip - .avi

Marime: 1,34 GB

Audio: Engleza

Subtitrare: Romana / Engleza / Portugheza


 
[ Imagine ] 2016-07-09, 07:02
To Gillian on Her 37th Birthday - Petrecere pentru Gillian (1996)
Aka: Aniversarea

Regizor: Michael Pressman

Scenaristi: Michael Brady / David E. Kelley

Genul: Dragoste / Drama

Distributie:
Peter Gallagher - David Lewis
Michelle Pfeiffer - Gillian Lewis
Claire Danes - Rachel Lewis
Laurie Fortier - Cindy Bayles
Wendy Crewson - Kevin Dollof
Bruce Altman - Paul Wheeler
Kathy Baker - Esther Wheeler

De cand sotia, Gillian, a murit chiar de ziua ei, David a devenit complet incapabil sa-i accepte moartea.
Neacceptand adevarul mortii ei, David si-a continuat viata ca si cum mama fiicei lui este inca vie, purtand conversatii cu fantoma ei nascuta din imaginatia, amintirile si dragostea lui.
David Lewis discuta cu sotia despre toate problemele, petrece mult timp cu ea, fac plimbari romantice.
In seara, se duce la plaja sa-i vorbeasca si s-o pastreze vie in mintea lui.
Incapatanarea sa de a face fata realitatii i-a subrezit foarte tare relatia cu Rachel, fiica sa adolescenta.
Aceasta viata imaginara este amenintata de prietenii si de fata lui, care doresc ca David sa revina la realitate.
Dar o reuniune de familie menita sa-i celebreze ziua lui Gillian aduce la suprafata emotii refulate si provoaca mari confruntari intre rude, inclusiv intre David si Rachel.
Drept urmare, tatal si fiica cad la pace si incep lungul si anevoiosul proces de acceptare a mortii lui Gillian.
Aceasta decizie, insa, o poate lua doar Gillian.

Link
Categorie: Dragoste | Adăugat de: Zganarel | Tag-uri:
Vizualizări: 184 | | Comentarii: 2
**
Total comentarii : 2
0
1  
Film bazat pe piesa lui Michael Brady, filmul e scris de celebrul David E. Kelley (sotul lui Michelle Pfeiffer), cel care a conceput si produs seriale TV ca Chicago Hope sau Ally McBeal.

2  
Mulțumsc frumos !

 
Nea÷aoü oaáëîíu äëy ?eîç. E?aneâué äeçaéí äëy naéoîâ.
..
Pe acest site, veti gasi link-uri care duc la fisiere video si audio.
Aceste fisiere sunt stocate în alta parte pe internet si nu sunt o parte a acestui site.